פילאטיס מכשירים

פילאטיס מכשירים - למה כדאי?

מה יש בו, בפילאטיס, שעשה אותו כל כך מקובל?

אולי זו הדרך שבה כל אחד מוצא את מקומו בהתאם למצבו, או הרגשת הגוף הארוך והמוצק שמתקבלת בתום האימון, או הגילוי החדש של פעולת הנשימה, המיקוד, הריכוז.

כך או כך, גידול של מאות אחוזים בשנה במספר המתעמלים בשיטה מעידים על מסר אחד, עיקרי: הפילאטיס כולל את כל מה שחיפשנו - כושר גופני, גוף חטוב ומודעות מתפתחת.

פילאטיס מכשירים – כיצד הכול התחיל?

ג'וזף פילאטיס, אדם סקרן, נהנתן ובעיקר - ממציא דגול, המציא שיטה המביאה לאיזון גוף ונפש.
אולם בשונה משיטות אחרות, שילב בשיטה סדרות של תרגילים על מזרן ועל מכשירים.
לימים, התפתחה השיטה כ"פילאטיס מכשירים" - שיטת אימון המתמקדת בתרגול על מספר מכשירים ואביזרי אימון בקבוצות קטנות.
את השיטה פיתח פילאטיס לאחר מלחמת העולם הראשונה, אותה תרגל על פצועים. את המיטות הפך למכשירי פילאטיס על ידי חיבור קפיצים וגומיות, דבר שהיווה את המודל הראשון למכשיר ה"קדילאק" - מסגרת טרפז ובבסיסו מיטה.
בהמשך, ייבא פילאטיס את עקרונות השיטה אל מחוץ לבתי החולים הישר להיכלות הריקוד, שם טיפל ברקדנים פצועים על מכשירים ועל המזרן.

מהו פילאטיס מכשירים ?

בבסיס השיטה, עומד העיקרון של אימון הגוף באמצעות המוח - דהיינו, ניתן להגיע לביצועים גופניים מרשימים רק אם המוח משתתף בתהליך.
לזאת נוספו 6 עקרונות נוספים לשיטה: ריכוז, שליטה, דיוק, נשימה, איזון וזרימה, השזורים זה בזה, על אף שכל אחד מהם מתמקד בפעולה נפרדת.
עקרונות אלו מלווים את אימוני הפילאטיס בכללותם, אולם כאן נבלם הדמיון בין פילאטיס מכשירים לבין פילאטיס על מזרן.
מכוני פילאטיס המתמחים בפילאטיס מכשירים, מציעים מגוון מצומצם או רחב של מכשירי פילאטיס, שמטרתם אחת - לשפר את ההתנגדות, להרחיב את טווחי התנועה, לסייע במיצוב הגוף ולאתגר את
כוח הכבידה.
כתוצאה, אימוני הפילאטיס המתקבלים הינם אפקטיביים ומעניינים הרבה יותר.

פילאטיס מכשירים – במה לבחור?

מכשירי הפילאטיס מאופיינים באבזור של מזרנים, קפיצים, ידיות, גומיות וברים, אולם סוגי המכשירים השונים מיועדים למטרות שונות:

הרפורמר - מכשיר פילאטיס חשוב ומרכזי, הבנוי כמשטח ובו מזרן הנע לאורכו באמצעות מסילות וקפיצים.
המכשיר מיועד להארכת טווחי תנועה, להארכת שרירים ולהגמשתם. בשוק קיימים מגוון מכשירי רפורמר, המיועדים למטרות שונות ולקהלי יעד מגוונים.
ה"קאדילק" - מסגרת הבנויה מעל למשטח, מיועד לתרגילי שיקום עדינים כמו גם לתרגילי אקרובטיקה מאתגרים. המכשיר מאפשר עבודה מהנה ומועילה לאוכלוסיה המבוגרת, לתהליכי שיקום ולאוכלוסיות בעלות צרכים מיוחדים, כמו גם למקצוענים המבקשים לאתגר את יכולתם הנוכחית.
כיסאות פילאטיס - כסא הנועד לשפר פעולתם של קבוצות שרירים אשר אינן מופעלות בתרגולים שונים. הכיסאות מאובזרים בברים, קפיצים ורצועות ומאפשרים טווח רחב של תרגילים לכל הרמות.

רשת פיור פילאטיס חיפה אשר ממוקמת ברמת גולדה , ורדיה ,נאות פרס קסטרא ,סביוני דניה אוסקר 7 נעשה לסטודיו הפילאטיס המוביל באזור, זאת הודות למחויבותה של אושרית להגשת תוצאות משביעות רצון, כמו גם לנוכחותם במקום של מכשירי הפילאטיס, כאלו מהרמה הגבוהה ביותר הקיימת בשוק.
הסטודיו אינו מפריז בחשיבותו של הגיוון במכשירים ובאיכותם, כתועלת עיקרית ביצירת אימון מעניין, יעיל ומותאם אישית לרמתו של כל מתעמל.

האימון בקבוצות קטנות הופך את החוויה לאינטימית, יחד עם זאת מקצועית ומהנה.

חזור לפיור פילאטיס