שאלות ותשובות

יש לך שאלה? יש לנו תשובות!

מה זה פילאטיס?

פילאטיס הינה שיטת אימון הכוללת תרגילים על מזרן ועל מכשירים, ומתמקדת בליבת הגוף - חגורות השרירים המחוברות במרכז הגוף פנימה. שרירים אלו מהווים "תחנות כוח", שבאמצעות עבודה נכונה משנות לחלוטין את סיבולת הכושר הגופני, היציבה, הנשימה ואף את מבנה הגוף.
שיטת האימון קרויה על שם ג'וזף פילאטיס, אשר המציא סדרה של תרגילים בעיקר על מנת להקל על רקדנים פצועים. לאורך השנים השתכללה השיטה, שמועות על יתרונותיה פרשו כנפיים וכיום הינה אחת משיטות האימון הפופולאריות והמועילות ביותר לקהלי יעד רבים.

כיצד פילאטיס שונה משיטות אימון אחרות?

פילאטיס, בשונה משיטות אחרות, מתאימה את עצמה למתעמל. הודות למגוון התרגילים, ניתן להגיע לתרגול גוף נפש שקט המשפר נשימה ומודעות, ומאידך בשילוב מכשירים ותרגילים מתאימים- להגיע לאימון אירובי מאומץ. בנוסף, פילאטיס מתמקדת בשרירי הליבה של הגוף, כמקור הכוח המשפיע על תפקודו, בריאותו ויציבתו, על פני שיטות אחרות המתמקדות בשרירים חיצוניים יותר.
בשונה מיוגה, פילאטיס משלב מכשירים ייעודיים לשיטה, אשר מהווים תחנות התנגדות לכוח השרירים, בהתאם ליכולת ולרצון. כתוצאה, מושגות תוצאות תוך זמן קצר ולאורך זמן.

למי פילאטיס מיועד?

לכולם. ובייחוד - לאלו המבקשים לשפר את הכושר הגופני, לשפר יציבה, להצר היקפים, להחלים מפציעה, להקל על כאבי גב ומפרקים ואף לטפל במחלות אוטואימוניות. השיטה מתאימה לנשים בהיריון, לנשים לאחר לידה, לגברים ולמבוגרים.

כיצד ניתן לראות שינוי בגופי בעקבות האימון?

בפיור פילאטיס חיפה ,אימוני הפילאטיס עובדים על דחיסת שרירי ליבת הגוף פנימה וכלפי מעלה, דבר המביא להשטחה של הבטן. בנוסף, סדרת התרגילים מאריכה ומגמישה את שרירי הגפיים, וכתוצאה מתקבל גוף בעל מראה חטוב המלווה בהרגשה נפלאה.

מה ההבדל בין פילאטיס מזרן לפילאטיס מכשירים?

מכשירי הפילאטיס השונים בנויים על עיקרון דומה - מיטה נמוכה, ובה מערכות קשרים, חבלים, קפיצים וגומיות שמטרתן אחת – לעורר התנגדות לכוח השרירים ובכך לחזק אותו. פילאטיס ללא מכשירים מתבסס על המזרן עליו מתבצעים כלל התרגילים.
המכשירים הומצאו על ידי ממציא השיטה, והפכו לנפוצים יותר בעולם. פיור פילאטיס הינו אחד מהמכונים הבודדים בישראל המציע שיעורי פילאטיס על מכשירים בקבוצות קטנות, בהתאמה אישית ובתשומת לב מלאה לכל מתעמל.

מה צריך לחפש במדריך פילאטיס?

מאז הפצתה ברחבי העולם, הפכה פילאטיס להיות "הדבר החם הבא", ובצדק. יחד עם זאת מומלץ לבחור את מדריך הפילאטיס בקפידה : עליו להיות מדריך פילאטיס מוסמך, בעל תעודה המקנה רישיון לעסוק במקצוע. בנוסף, על מדריך הפילאטיס להבין היטב בבעיות רפואיות שונות, וביכולות גופניות משתנות אצל המתעמלים, כך שיתאים לכל מתעמל את התרגילים המתאימים לו.
על הסטודיו להיות תקין, מבוטח וראוי לשימוש.
וכזה בדיוק הוא פיור פילאטיס מכשירים בחיפה המשלב שיטת הוראה ייחודית, שישה מכשירים ומורה נמרצת ומחויבת אחת.